Несколько дней назад на просторах Интернета разлетелась новость о продаже самого дорогого NFT-токена (на данный момент), который был оценен в 69 млн. долларов. Счастливчиком стал художник Beeple, который продал свой коллаж из 5-ти тысяч рисунков, которые он создавал с 2007 года каждый день.
Такой случай является не единичным, существуют и другие сделки по продаже NTF-токенов, хотя и не такие крупные (например, продажа на аукционе твита из Twitter Джека Дорси или гифки с Nyan Cat).
Предлагаем вместе разобраться в чем состоит революционность NTF-токенов. Конечно, не оставим без внимания и юридические аспекты пользования такими цифровыми правами.
С английского NTF расшифровывается как «non-fungible…
Применение образов известных личностей в играх, фан-артах и прочих проявлениях современного искусства — не новый способ привлечения внимания и конечно, повышения продаж.
Иногда такое бесплатное использование персонажа или образа знаменитости приводило к длительным судебным разбирательствам и немалым суммам компенсации (особенно, в США).
Однако, в Соединенном Королевстве существуют свои особенные правила на этот счет. В отличии от американских судов, суды Великобритании скептически относятся к защите “права на гласность”, которое по общему правилу включает в себя: охрану внешнего вида человека, набора личных качеств, жестов и даже голоса. Такая позиция вызвана отсутствием закрепления “right to publicity” в законодательстве Великобритании. Еще в 1869 году…
Завдяки пандемії більшість магазинів перейшли в онлайн, складно уявити агентство чи компанію, що не має власної сторінки в соціальних мережах.
Якщо ми говоримо про акаунти, а тим більш про бізнес-акаунти в Instagram, Facebook, App Store, Apple Music.., пароль до сторінки становить вже не просто набір букв і цифр, а стає дороговартісним активом.
Що відбувається, якщо володілець сторінки не передав свій пароль завчасно? І чи взагалі можливо передати паролі і доступи у спадок, аби продовжити життєдіяльність сторінки або, як мінімум, її перепродати?
Розберемося, що відбувається у цифровому просторі після біологічної смерті користувача — які права мають його члени родини і як…
Вже більше 3-х років створюється Вищий суд з питань інтелектуальної власності — яскраві обговорення щодо актуальності суду, початок конкурсного відбору суддів і все.. тиша. Як багатьом відомо, у 2016 році були внесені зміни до Конституції і Закону “Про судоустрій і статус суддів”, що передбачали створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності та Вищого антикорупційного суду.
Планувалося створення спеціального суду для розгляду спорів, пов’язаних з правами авторів та суміжних прав, реєстрації, обліку прав інтелектуальної власності тощо. Однією із причин створення спеціалізованого суду стала нестача особливих знань у суддів судів загальної юрисдикції. …
Наразі співпраця з нерезидентами є звичайною практикою для багатьох українських компаній та підприємців. Та важливо не забувати про “нудні” податкові правила, яких варто дотримуватися.
Податковий кодекс України (далі — ПКУ) встановлює правило — якщо суб’єкт господарювання (СГ) виплачує дохід із джерелом походження з України нерезиденту, тоді він має обов’язково оподатковуватися резидентом (п.141.4. ст.141 ПКУ). Для розуміння цього правила необхідно розібратися з обома поняттями.
Які доходи оподатковувати, а які не потрібно?
За загальним правилом “дохід із джерелом походження з України” вважається будь-який дохід, отриманий на території України.
Пункт 141.4. ст. 141 ПКУ перелічує види доходів, що підлягають оподаткуванню “податком на репатріацію”…
Прошло немного более года спустя с проведения первой сделки по покупке акций корпорации Apple в Украине, по стоимости 5792 грн. за акцию.
За этот год популярность инвестирования только набрала обороты, каждый второй говорит о “формировании портфеля акций”. Поэтому мы решили собрать необходимую информацию в одной статье, чтобы просто и понятно рассказать о том — как и где купить акции иностранных компаний.
На данный момент существует два варианта покупки акций иностранных компаний.
Багато хто з розробників задається питанням вибору ліцензії для написаного коду. При бажанні залишити код відкритим, але з певними умовами, необхідно підібрати відповідну ліцензію. Тому ми продовжуємо тему ліцензій на код і говоримо сьогодні про, мабуть, найвідоміші ліцензії від GNU Project. Доречі, в кінці вас чекає маленька приємність.
Трохи передісторії
GNU Project це рух за свободу програмного забезпечення, що був започаткований ще у 80-роках минулого століття при Massachusetts Institute of Technology (MIT). На той час не кожен міг дозволити собі покупку операційної системи (майже нічого не змінилося), тому засновники проекту закортіли створити якісне вільне, а значить в тому числі і…
Times New Roman, кегль 12, одиничний інтервал.. частина щоденної рутини людини, яка працює з документами (у нас, до речі, інший корпоративний шрифт 😉).
З чого все почалось?
Намагання захистити права творців шрифтів розпочалися ще у 20 столітті, однак Віденську угоду “Про охорону друкарських шрифтів та їх міжнародну реєстрацію” ратифікували лише Франція та Германія, чого було звісно недостатньо для набрання чинності документу.
Що в Україні?
В українському законодавстві шрифт напряму відсутній серед списку об’єктів авторського права, визначеного ст.8 Закону “Про авторське право і суміжні права”. Проте, це не заважає шрифтам підпадати під охорону на підставі ст.433 Цивільного кодексу за допомогою категорії…
Ви хоч раз чули, що 💻 комп’ютерна програма (в т.ч. код) є об’єктом авторського права, як і літературні, музичні та художні твори та захищається як українським законодавством, так і міжнародним правом (Договір WIPO про авторське право від 1996 року). А тому, використовувати чужий код без дозволу є порушенням авторських прав власника.
Іноді можна почути — “я купив або завантажив код у бібліотеці і тому він мій”, але не все так просто. Навіть куплений код можна використовувати лише в рамках ліцензійної угоди (EULA — End User License Agreement), що зазвичай знаходиться у нижньому футері веб-сторінки у розділі зі скромною назвою “legal”…
Сьогодні поговоримо про актуальне — те, що турбувало у свій час Мадонну і Мартіна Лютера Кінга молодшого — питання наявності плагіату у результатах творчої діяльності та відповідальності за нього. Кожен з нас хоч раз чув про “розборки” серед дизайнерів, фотографів, музикантів і навіть редакторів на цю тему. Ціни таких спорів іноді сягають мільйонів доларів, а судові справи тягнуться роками.
Що таке плагіат?
З латинської “plagio” перекладається як “викрадати”, що відображає суть явища — викрадення результатів інтелектуальної праці іншої людини за допомогою опублікування таких результатів без зазначення імені справжнього автора. В Україні законодавчо закріплене поняття плагіату. В Законі “Про авторське право…
law student NU “Odessa Law Academy”